LED svítidla pro věřejné osvětlení

Svítidla typové řady VARIA

(VARIA, VARIA MAXIMA, VARIA DEKORA)

jsou celohliníková ledková svítidla pro veřejné osvětlení českého výrobce, která vznikají již řadu let syntézou nejnovějších technologických a konstrukčních postupů v oboru LED osvětlování. Tato originálně řešená a spolehlivá česká svítidla jsou určena pro osvětlování chodníků, parků, ulic, komunikací, areálů a také přechodů pro chodce.

Společné vlastnosti pro všechny svítidla typové řady VARIA jsou:

- ledkový modul obsahuje špičkové LED Cree s velmi nízkou degradací

- optickou část vyměnitelného ledkového modulu lze osadit celou škálou 24 certifikovaných a plně dokumentovaných optik firmy Ledil (krytí LED modulu IP 67), které splní všechny možné požadavky na osvětlení (i přechodů pro chodce)

- celohliníková konstrukce korpusu svítidel zaručuje vynikající pasivní chlazení a cirkulaci vzduchu samostatně kolem ledkového panelu a předřadníkové skříňky, které jsou od sebe navíc odděleny teflonovou deskou

- korpusy svítidel jsou vyrobeny obráběním ze speciální slitiny hliníku, na jejímž povrchu se ve venkovním prostředí vytvoří vrstva vysoce odolného oxidu hliníku (vlastnostmi se blíží safíru)

- svítidla jsou osazena prověřenými regulovatelnými zdroji Mean Well nebo při požadavku na průběžnou regulaci osvětlování inteligentním programovatelným proudovým zdrojem Osram (s funkcí AstroDIM)

- výměna zdroje může být bez použití nářadí

- konstrukce svítidel zaručuje stupeň krytí IP 66, mechanickou odolnost IK08 a plochu odporu větru (aerodynamický odpor) nepřesahující 0,075 m2

- výrobce svítidel poskytuje záruku 5 let

Základní svítidlo typové řady VARIA ledsvítidlo VARIA

Celohliníkové ledsvítidlo VARIA se skládá ze tří konstrukčních částí. Příruba (1) určená na výložník nebo na stožár s průměrem dříku 60 mm (možný též průměr 70 mm) je připojena k předřadníkové části (2) plně polohovatelným kloubem. Třetí část je tvořena teflonem oddělenou chladící deskou 250 mm x 250 mm x 15 mm, která nese ledkový modul (1 x 12 led diod). Svítidlo je plynule nastavitelné až do 40W.

Rozměry: 580 x 250 x 15 - 40 mm. Váha: 5,9 kg

Nejvýkonnější svítidlo typové řady VARIA je ledsvítidlo VARIA MAXIMA

Svítidlo Varia Maxima má dvě rozdílná konstrukční řešení podle watáže. Svítidlo Varia Maxima s příkonem do 60W má obdobné konstrukční řešení jako základní svítidlo řady Varia, na desce jsou však nainstalovány 2 ledkové moduly (2 x 12 led diod). Svítidlo Varia Maxima s příkonem až do 120W má předřadníkovou část svítidla rozšířenou a zvýšenou, aby byla schopna pojmout už rozměrnější předřadníky. Také chladící deska je rozložena do tří samostatných částí (90 mm x 250 mm x 25 mm) a oproti standardní Varii zvýšena o příčné žebrování (10 mm). Předřadníková část je znovu oddělena teflonovou deskou. 3 ledkové moduly (3 x 12 led diod) jsou plynule nastavitelné až do 120W. Svítidlo je vhodné se speciální certifikovanou optikou také pro přechody.

Rozměry: 580 x 300 x 15/25 – 50 mm. Váha: 6,9 kg.

Stylové svítidlo typové řady VARIA pro parky a rezidenční čtvrti je ledsvítidlo VARIA DEKORA , které je technicky a výkonově řešeno shodně se základním svítidlem Varia, ale jeho hliníkový korpus zaujme svým designovým kruhovým tvarem o průměru 480 mm.

Rozměry: 600 x 480 x 20 – 40 mm. Váha: 7,2 kg.

Nejjednodušším, ale také robustním a odolným ledkovým svítidlem typové řady VARIA je svítidlo VARIA ELEMENTA, které je vhodné i pro řešení efektivního ledkového osvětlení v malých obcích, kde je většina svítidel dosud přidruženě umístěna na stožárech venkovního vedení NN. Celohliníkové svítidlo se vyznačuje originálně řešenou trubkovitou konstrukcí sice bez polohovatelného kloubu, ale s optickým systémem obdobně výkonným jako u základního typu řady VARIA (ledkový modul 1 x 12 LED diod).

Rozměry: 580 x 90/80 mm. Váha: 4,9 kg.

Technická specifikace svítidel typové řady VARIA

- napájecí napětí: 230V (108 až 305V AC)/ 50 Hz (50 až 60Hz)

- příkony svítidel: podle typu 0 – 120W

- účiník: cca 0,95 (aktivní PFC)

- účinnost LED: 170 lm/W

- teplota chromatičnosti: 4000K, 6000K v optikách pro přechody (volitelně i jiná)

- index podání barev: vyšší než 75

- rozsah provozních teplot: -30°C až +60°C

- životnost: 100 000 provozních hodin (L70)


Fotogalerie - LED svítidla pro věřejné osvětlení

Varia 33W - spodní pohled Varia Dekora 33W- spodní pohled Varia Maxima 60W- spodní pohled Varia Maxima 90-120W - spodní pohled Varia Elementa 33W - spodní pohled Varia 33-60W - horní pohled Varia Dekora 33W- horní pohled Varia Maxima 90-120W - horní pohled Varia Elementa 33W - horní pohled

Dokumenty ke stažení

čeština cz English en